
Чи потребує постільна білизна в прасування?
Багато господинь задаються питанням, чи обов'язково гладити постільну білизну - своє і дитини. Все залежить від вашого бажання і наявності вільного часу. Але майже всі наші мами і бабусі намагалися відбілити білизну, освіживши його, підкрохмалити і пропрасувати, щоб ліжко мала акуратний вигляд.
Спальня - це ваш особистий простір. Тому важливо заздалегідь подбати про створення комфорту і затишку. Сьогодні у продажу зустрічаються синтетичні постільні комплекти, які практично не мнуться, а також простирадла і підковдри з «жатой» бавовняної тканини, які досить віджати і повісити сушитися. Але якщо ви вибираєте постільна білизна з натуральної гладкої тканини - краще освоїти правила експрес-прасування, щоб витрачати на це мінімум сил і часу. Напевно в такому ліжку вам буде приємно відпочивати!
Як гладити постільну білизну: основні правила
Прасування постільної білизни - це не тільки запорука естетичності, а й додаткова теплообработке. Вона сприяє знищенню пилу, забилася між нитками під час сушіння тканини, а також ліквідації шкідливих бактерій і мікробів, здатних викликати запальний процес шкіри.
Якщо ви приготувалися гладити постільну білизну для себе і дитини, пройдіться заодно праскою по піжамі і нічним сорочкам. Вам буде потрібно:
- Стійка прасувальна дошка.
- Надійний праска без накипу і пошкоджень на підошві.
- Злегка вологе постільна білизна.
У резервуар праски можна налити очищену воду - на випадок, якщо буде потрібно додатково пропрасувати шви або отпарить прим'ятий куточок підодіяльника. Чи не пробуйте гладити зовсім сухе постільна білизна - витратите масу зусиль і часу.
Якщо у вас бавовняні тканини, починайте з лицьового боку, плавно рухаючи праскою по всій довжині. Складні місця можна відпарити. У шовку потрібно зворотна тактика: тонку чутливу тканину пропрасовують тільки з вивороту на мінімальному режимі. Махрові тканини не гладять: їх досить правильно висушити, розвісивши на всю ширину виробів.
Чи не м'яти тканину відразу ж після прасування, поки вона ще тепла і трохи волога. Дайте їй трохи часу (до півгодини) охолонути і остаточно висохнути.
Випрасувані простирадла і підковдри можна акуратно розкладати на дивані або ліжку, переходячи до нових аксесуарів. Постарайтеся правильно виставити режим прасування, користуючись регулятором на прасці.
Намагайтеся не використовувати пульверизатор. Отвори в ньому занадто великі, тому замість гарного зволоження тканини ви можете отримати некрасиві плями і розводи.